Rendy Cat Rendy Cat

Zpět

Proč si pořídit koťátko s PP?
 
Co potřebuje kočka, aneb rady nejen pro kočku
 
5. krmivo a vitamíny
 

Naše kočky jsou zvyklé dostávat každý den 2 - 3 kousky čerstvého masa (asi velikosti myši). Dáváme přemražené maso - hovězí, koňské, krůtí, kuřecí. Jednou za týden dostávají kousek vařené ryby (filé) bez kostí.

 

POZOR - Nikdy nedáváme syrové vepřové maso!

 

A jak vaříme kočkám my? Stačí koupit kus pěkného masa, naporcovat, dát přeprazit a pak rovnou servírujeme...

 

Další složkou krmiva jsou granule. Necháváme kočkám po celý den k dispozici plnou misku granulí, které střídáme. Používáme Royal Canin Baby cat (pro malé koťátka), dále Kitten (pro větší koťátka), British (pro dospělé kočky), osvědčili se nám i granule zn. Applaws, Taste of the Wild, Pro plan Delicate.

 

  

 

Krmiva střídáme, aby kočičky nebyli zvyklé jen na jeden druh a taky proto, aby dostaly i jinou chuť.

2x denně (ráno a večer) dáváme kočičkám porci masa s trochou konzervy nebo kapsičky (APPLAWS, SHEBA, SHINY CAT, ANIMONDA, BOZITA, PORTA 21, SCHESIR, GOURMET GOLD PERLE....aj.)

 

   

 

Odchované koťátka přikrmujeme cca od 6. týdne věku pribináčkem, dále pak přemraženým hovězím a kuřecím masem, které ochucujeme kapsičkami a dále postupně přidávám granulky ROYAL CANIN cat Baby Cat, Applaws kitten, Pro Plan Delicate...

Koťátka krmíme i speciálním mlékem CAT - MILK od společnosti GIMPET, kočičím pudinkem, tatra mlékem, pribináčkem a doplňujeme i laskominami - COSMA SNACK, kočičí tyčinky (salámky), Let´s Bite!, vitaminové pasty od Gimpet a milují i Käse-paste...

 

 

Pozor !!!

 základem stravy je maso - konzerva a suché krmivo je pouze doplněk !!!

 

Dále je dobré kočkám dávat vanilkový  Pribináček a výborná je zakysaná smetana. Mléko nedávám, raději smetanu, ale jen s mírou a ne každý den, mléko může způsobovat průjem. Mléčné výrobky jsou důležité kvůli vápníku. Vhodné je občas podat sardinku nebo tavený sýr. Jednou za 2 - 3 dny dávám žloutek s trochou teplé Tatry a trochou Calopet pasty - je to výborné na srst.

 

 

 

 

 
 
 
Rendy Cat CZ chovatelská stanice britských koček

Copyright © Rendy Cat, CZ