Rendy Cat Rendy Cat

Felinoterapie

Co je to vlastně felinoterapie?- nepodobně jako canisterapie patří i felinoterapie mezi zooterapie. Jedná se o podpůrnou léčbu somatických i psychických poruch a zátěží. Jejím principem je přímý kontakt pacienta s kočkou. Pro terapii se hodí každá kočka, která je zvyklá na kontakt s cizími lidmi, má milou a přátelskou povahu. Samozřejmostí je 100% zdraví mezi jedinci na terapii.

 

Naše kočičky se aktivně zúčastňují při setkání felinoterapie. Navštívili jsme děti v mateřských školkách, na základní škole, v dětské nemocnici ...

 

 

12. prosince 2018 - dnešní den patřil k vyjímečným a jsem za něj moc ráda. Ostatně jako vždycky, když mám možnost udělat radost při felinoterapii - setkání s kočičkou. Není nad to vidět rozzářené dětské tváře plné úsměvu a radosti. Dopoledne jsme strávili v miniškoličce v Modřicích s naším Myšáčkem. Děti byly moc šikovné, zvídavé a skvěle se zapojovaly do aktivit. Na závěr dostaly dárečky v podobě sladkostí. Jak jinak než stylově, blíží se Vánoce, tak to byly perníkové kočičky. Myslím, že si setkání užily i paní učitelky. Tímto bych moc chtěla podvěkovat paní ředitelce Haně Havelkové, že mě pozvala. Bylo mi s Vámi moc fajn a ještě jednou díky. Věřím, že setkání brzy zopakujeme.

 

 

 

4. března 2017 - se konalo v Brně Jarní putování krajinou omalovánek neboli kurz pro nadšence antistresových omalovánek pro dospělé. Byli jsme přizvání s kočičkami v rámci zpestření a odreagování. Věřím, že setkání s kočičkou bylo pro všechny přítomné velkým překvapením a krásným zpestřením dne. Moc děkujeme kamarádce Zdeničce Svítilové za pozvání.

 

28. února 2017 - s kocourkem Myšáčkem jsme se vydali do domova seniorů v Modřicích. Setkání probíhalo v milém a přátelském kolektivu. Moc děkujeme paní Kučerové za pozvání, jsem ráda, že kocourek splnil očekávání a vnesl do běžného života seniorů na okamžik radost a štěstí. Více fotografií zde.

 

10. června 2014 - velmi příjemný den jsem strávila s dětmi v Macešce. První setkání v rámci felinoterapie proběhlo v Brně v Juliánově s kočičkou Noble Elisabeth a na druhé setkání jsem se vypravila na Botanickou se zkušeným kocourkem Myšáčkem. Všichni jsme si dnešní letní den užili.

Moc děkuji paní Rymešové za dárky pro kočičky a za pozvání.

 

 

 

26. února 2014 - není nic krásnějšího než dětská radost a úsměvy na jejich tvářích, aneb opět velmi příjemné dopoledne v mateřské škole v Kníničkách. Pro děti i paní učitelky to bylo moc příjemné dopoledne, kde se dozvěděli zajímavé informace a měli možnost se naživo setkat s krásnými a hodnými kočičkami. Za plemeno britské byl představen náš kocourek Myšáček, kterého doprovázela Nefertiti, dále kočička Ebi - ragdoll a siamský kocourek Niki. Moc děkujeme paní PaedDr. Janě Stěničkové, že se setkání můžeme zúčastnit. Další fotky najdete zde.

 

19.února 2014 - jsem moc potěšena, že i letos jsme mohli vyrazit s našimi kočičkami na felinoterapii. Je to pro mne vždy příjemně strávené dopoledne, nejlepší odměnou jsou dětské usměvavé tváře. Na setkání jsem vzala již zkušeného modrého kocourka Myšáčka a společnost mu dělala malá Elisabetka, která byla v dětském prostředí poprvé. Všichni to zvládli na jedničku a já moc děkuji za pozvání mateřské školce v Brně Líšni. Ještě jednou moc děkujeme i za krásné dárky pro kočičky v podobě granulí a plyšové myšky.

 

6. prosince 2013 - Přiblížilo se jedno z nejkrásnějších období v roce, měsíc prosinec. Pro děti čas plný očekávání a překvapení, příchod Mikuláše s andělem a čertem, nekonečné čekání na dárky pod stromečkem. A proto jako milovníci kočiček nesmíme zapomenout i na opuštěné kočičky v útulcích, které netrpělivě vyhlíží své nové páníčky a jsou vděčni za jakékoliv pamlsky a pohlazení. Můj nápad se sbírkou a následnou besedou pro děti se líbil nejen svěřenkyním Kočky SOS Hodonín, ale také paní ředitelce Mgr. Lence Špačkové ze ZŠ Bosonožská 9 v Brně. Sbírku pro kočičky uspořádal eko-team pod vedením paní učitelky Mgr. Kláry Bořutové. Děti nosily granule, konzervy a různé pamlsky pro kočičky. Jako odměnou jim byla přislíbená beseda s britskou kočičkou. Setkání proběhlo 6. prosince 2013 ve 3 vyučovacích hodinách, kde se sešly 3 skupiny žáků, od prvňáčků po nejstarší, kteří sbírku aktivně podpořili. Setkání se zúčastnila naše britská černá stříbřitě mramorovaná kočička SP Dada Grofka von Horský Park. Děti se dozvěděly původ britské kočky, zjistily co obnáší péče o zvířecího kamaráda a čím se kočička krmí. Atmosféra ve třídě byla nezapomenutelná, děti byly klidné a zvídavé. Kočička Dáda se ve svém pelíšku vyvalovala a vybízela děti k hlazení. Na závěr nám děti domalovaly připravené obrázky kočiček. Obrázky připomínaly jejich domácí kočičku a některé děti se snažily zachytit kočičku Dádu, která se zúčastnila setkání. Po ukončení besedy předali žáci eko-teamu vybrané krmivo pro opuštěné kočičky. Krmivo jsem odvezla do Hodonína a osobně předala paní Nadě Tomalové.

 

 

 

4. září 2013 - v dětské nemocnici v Brně se konala felinoterapie, na kterou jsme byli pozvaní. Po úspěšně zvládnuté jarní felinoterapii s naším Myšáčkem a Zoinkou jsme neváhali ani minutu a pozvání velmi rádi přijali. Vzali jsme zkušeného Myšáčka. Jelikož Zoinka má nyní mateřské povinosti, jako parťáka k Myšáčkovi jsme vzali našeho malého juniora Maxíka, který se napoprvé choval velmi vzorně. Kočky v přítomnosti dětí a jejich rodičů se chovaly naprosto ukázkově. Atmosféra v místnosti byla nezapomenutelná. Nechyběl ani výukový program, kde si děti zasoutěžili, vyrobili si svoji první kočičku, kterou si odnesli domů. Děti i rodiče byli z návštěvy všech kočiček moc nadšení. Měli možnosti vidět 5 koček - 2 různé britské kočičky, 2 kočičky siamské a kočičku plemene ragdoll. Moc děkujeme paní PhDr. Stěničkové, že jsme se této akce mohli zúčastnit a budeme se těšit na další vydařený den s kočičkami.

 

7. května 2013 - naše kočičky se zúčastnili setkání Kočičího dne v Základní škole v Hodoníně. Akce byla pod záštitou kočičího útulku KOČKY SOS HODONÍN. Naše kočky Dáduška a Myšáček se měli dětem předvést a naučit děti, jak s kočičkami zacházet, čím je krmit a na vše co je zajímalo se mohli zeptat. Setkání bylo velmi příjemné, děti se připravily a svou třídu vyzdobily výkresy, kde hlavním tématem byla kočička. Více fotografií můžete vidět zde.

13. března 2013 - dnešní dopoledne jsme věnovali dětem z dětské nemocnice v Brně. Náš modrý kocourek Myšáček a mramorovaná kočička Zoinka se zúčastnili Felinoterapie, tedy terapie kočkou! Byl to velmi příjemný zážitek pro nás všechny. Kočičky se chovali velmi vzorně!

 

 

16. srpna 2012 - dnešní den byl pro mě velmi vyjímečný. Splnil se mi můj malý sen....Měla jsem možnost osobně se setkat a pohladit si krásnou "trošičku" větší kočičkou, než na které jsem zvyklá z domu. Byl to úžasný a nezapomenutelný zážitek s živým Gepardem.

 Rendy Cat CZ chovatelská stanice britských koček

Copyright © Rendy Cat, CZ